T-Mobile Pewni w sieci

Kliknij tutaj by przejść do szkolenia

„T-Mobile Pewni w sieci” to kurs nt. cyberbezpieczeństwa. Na stronie można znaleźć 9 artykułów oraz cyberkurs wideo z ekspertami, którzy w prosty sposób tłumaczą jak się chronić w sieci. Zapraszamy!

W ramach kursu „Pewni w sieci”, przygotowanego przez T-Mobile Polska, poruszamy szereg zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem, które tłumaczymy prostym i zrozumiałym językiem. Chcemy, aby każdy użytkownik internetu – bez względu na miejsce zamieszkania, wykształcenie, wiek i poziom umiejętności cyfrowych – mógł poznać najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.

W tym celu powstała strona internetowa, na której znajduje się baza wiedzy, czyli seria artykułów edukacyjnych, omawiających takie tematy jak m.in. bezpieczne urządzenia, socjotechniki czy smishing. Do tego przygotowaliśmy cyberkurs w formie wideo składający się z sześciu krótkich filmów edukacyjnych, prowadzony przez popularyzatora nauki Karola Wójcickiego, w którym rozmawia on z ekspertami o rozmaitych aspektach cyberbezpieczeństwa. Są nimi: Adam Haertle, redaktor portalu ZaufanaTrzeciaStrona.pl, Renata Kania, która jest specjalistką ds. bezpieczeństwa w T-Mobile, Piotr Stanisławski, współtwórca strony i kanału na YouTube Crazy Nauka, dr Sylwia Gliwa, ekspertka w obszarze dezinformacji, Dorota Głowacka z Fundacji Panoptykon, a także Paweł Dobrzański, zajmujący w T-Mobile stanowisko dyrektora ds. bezpieczeństwa. Poruszone w nich zagadnienia obejmują najpowszechniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni, takie jak phishing, spoofing czy dezinformację i fake newsy. Omówione w nich zostały ponadto tematy ochrony danych i prywatności w sieci, bezpiecznych zakupów online i silnych haseł.

Poszczególne odcinki publikowane są na stronie kursu co środę, od 19 października do 23 listopada.

#PewniWSieci

ORGANIZATOR:

T-Mobile

Logo organizatora