#PrzygotujSięNaWięcej

59%

Polacy zbyt mało uczą się przez całe życie i nie są gotowi do przekwalifikowania się

95%

Polaków jest przekonanych, że umiejętności cyfrowe zwiększają szansę na znalezienie lepszej pracy

59%

Polaków nie wie, jakich nowych umiejętności cyfrowych powinni się uczyć

67%

Pracodawcy nie inwestują wystarczająco w rozwój i kwalifikacje swoich pracowników

Idea akcji

Ponad połowa Polaków nie posiada podstawowych cyfrowych kompetencji. Czas to zmienić! 

Według Europejskiego Cyfrowego Kompasu, do 2030 roku podstawowe umiejętności cyfrowe powinno posiadać minimum 80 % ludności. Osiągnięcie tego celu umożliwi budowę społeczeństwa przyszłości, które potrafi odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym się świecie. Wybuch pandemii przyśpieszył cyfrową edukację, jednak wciąż jest wiele do zrobienia!  

59 % – tyle Polaków nie wie, jakich nowych umiejętności cyfrowych powinni się uczyć 

Brak cyfrowych kompetencji to największa przeszkoda w szybkim rozwoju Polski i budowaniu nowoczesnego społeczeństwa. Jeśli nie zaczniemy działać teraz, możemy zostać w tyle. Dotyczy to każdego z nas osobiście! Bez umiejętności poruszania się w cyfrowym świecie stajemy się wykluczeni oraz pozbawieni szans na rozwój w pracy, realizację pasji i zainteresowań. Dlatego nie czekaj na cyfrową zmianę – zostań jej częścią!  

#PrzygotujSięNaWięcej

POZNAJ HISTORIĘ TYCH KTÓRYM SIĘ UDAŁO

Nie wiesz, jak zacząć? Z lękiem przed nowymi technologiami zmaga się wiele osób. Dlatego w czasie 4. edycji Digital Festival prezentujemy historie ludzi, którzy w cyfrowym świecie są od niedawna i udowadniają, że wystarczy mały rok w stronę digitalu, żeby przetrwać pandemię, zdobyć lepszą pracę, nowe kompetencje i pokonać swoje ograniczenia. To historie ludzi takich jak Ty. Poznaj je już dziś i zrób pierwszy krok w stronę cyfrowego świata

---
PARTNERZY HUMAN STORIES

Testowa kategoria

drugi partner

Testowy patronat

Hugetech