Digital
Fitness Test

Sprawdź swoje umiejętności cyfrowe

Ostatnie wydarzenia pokazały jak ważne jest sprawne poruszanie się w Internecie i szybka nauka nowych narzędzi. Zdalne nauczanie i zdalna praca były dla wszystkich motorem napędowym zmian codziennych przyzwyczajeń. Także ci, którzy do tej pory wzbraniali się przed nowoczesną technologią, musieli się z nią zaprzyjaźnić. Właśnie dlatego organizujemy już 3. edycję Digital Fitness Test – pierwszego w Polsce ogólnopolskiego sprawdzianu z umiejętności cyfrowych, dostępnego bezpłatnie, dla każdego.

Poznaj swoje słabe strony i dowiedz się jak ulepszyć swoje umiejętności

Wynik przeprowadzonych testów pomaga ocenić poziom swojej wiedzy związanej z nowymi technologiami, a także obrać właściwy kierunek w rozwijaniu kompetencji cyfrowych. Sprawność korzystania z nowoczesnych urządzeń ma tę samą właściwość, co sprawność fizyczna – dzięki regularnym treningom możemy ją ulepszyć. Test zawiera nie tylko pytania teoretyczne, ale również praktyczne, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu.

Pytania podzielone są w pięciu kategoriach:

  • Tworzenie treści cyfrowych i media społecznościowe
  • Bezpieczeństwo
  • Umiejętność korzystania z informacji i danych
  • Rozwiązywanie problemów i logiczne myślenie
  • Komunikacja i współpraca

Test dostępny jest w okresie od 01.10.2022 do 31.01.2023.

Tegoroczną edycję wyróżnia współpraca z Komisją Europejską oraz oparcie testów na unijnej metodyce DigComp 2.2.

Weź udział w ogólnopolskim badaniu

Czy ostatni rok przyczynił się do poprawy cyfrowych kompetencji Polaków? Sprawdźmy to razem w naszym teście Digital Fitness Test! Dzięki Twojemu zaangażowaniu możemy wspólnie sprawdzić poziom kompetencji cyfrowych dzieci i dorosłych. W poprzednim roku uczniowie otrzymali trójkę z minusem. Jak będzie w tym roku? Wyniki poznamy już na wiosnę przyszłego roku.

Dla dzieci czy dorosłych?

Test dostępny jest w dwóch wersjach: dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.  Wybierz zatem wersję testu, która najbardziej pasuje do Ciebie. Kliknij w ikonę poniżej by przenieść się do wybranego testu.

dzieci-mlodziez-ikony-retro    dorosli-ikony-retro

Partnerzy

Patronat

Sektorowa-Rada-ds-Kompetencji-Informatyka-base

Parter Główny

Visa_Brandmark_Blue_RGB  TVN-Grupa-Discovery_Logo-PL-primary_horizontal_RGB_light-bg (1)  Ringier Axel Springer Polska

Partner Merytoryczny

Testy zostały opracowane przy współpracy z Komisją Europejską dzięki m.in. wykorzystaniu elementów projektu sfinansowanego przez Parlament Europejski. Test opiera się na europejskich ramach kompetencji cyfrowych dla obywateli, opracowanych przez Wspólne Centrum Badawcze i Komisję Europejską. Z testem unijnym możesz zapoznać się w serwisie Europass oraz na platformie Digital Skills and Jobs.