Dolby Atmos® for Headphones – najlepszy dźwięk w najprostszy sposób!

Kliknij tutaj,aby zapisać się na wykład

 

Dolby Atmos pozwala na stworzenie sceny dźwiękowej która otacza słuchacza.

Choć ta technologia została to stworzona dla kina, to wnosi ona jakość muzyki i dźwięku w grach na nowy poziom. Jednocześnie, nie wymaga ona skomplikowanych zestawów głośników: dzięki wirtualizacji, Dolby Atmos brzmi fantastycznie na słuchawkach.

Zapraszamy na wykład prowadzony przez dr inż. Maksymiliana Górskiego.

Maksymilian pracuje w Dolby Laboratories od dziesięciu lat, gdzie przeszedł drogę od inżyniera do starszego managera i w tym czasie zajmował się personalizacją audio, kodekami dźwięku nowej generacji, dźwiękiem przestrzennym w VR oraz grach.

Co to jest Dolby Atmos?

Dolby Atmos to innowacyjna technologia audio, która otacza słuchacza wciągającą przestrzenią dźwiękową. Została stworzona dla kina, ale tworzy zupełnie nową jakość także w muzyce i grach.

Podczas gdy muzyka miksowana w stereo jest ograniczona do lewego i prawego kanału, muzyka miksowana w Dolby Atmosjest wolna od kanałów, dzięki czemu artyści mogą teraz umieszczać poszczególne dźwięki wokół słuchacza. Kiedy słuchasz tej muzyki na urządzeniu z obsługą Dolby Atmos, Twoje urządzenie odbiera sygnał audio i odtwarza dokładne rozmieszczenie każdego dźwięku. Możesz słuchać przez głośniki w salonie lub urządzenia mobilne z obsługą Dolby Atmos i poczuć muzykę wokół siebie. Poczujesz się jak w piosence.

Dzięki Dolby Atmos, dźwięki gry mogą być rozmieszczone wokół gracza z trójwymiarową precyzją, dzięki czemu może reagować szybciej i dokładniej. Określić pozycję i ruch członków drużyny i wrogów —nawet z góry i z tyłu. Zanurzyć się się w bardziej intensywnej rozgrywce, która zapewnia krystalicznie czysty, jeżący włosy na głowie realizm nawet na najbardziej ruchliwych polach bitew, dzięki czemu można uchwycić subtelne, potencjalnie zmieniające grę dźwięki.

Dolby Atmos w słuchawkach

Aby skorzystać z Dolby Atmos, nie jesteśmy ograniczeni do głośników. Dzięki wirtualizacji Dolby Atmos brzmi fantastycznie także na słuchawkach.

W prawdziwym świecie nasze uszy i mózgi współpracują ze sobą, aby określić położenie otaczających nas dźwięków. Ludzie odbierają ten sam dźwięk w różny sposób, w zależności od tego, gdzie się on znajduje. W oparciu o szeroko zakrojone badaniaDolby nad tym, jak odbieramy dźwięk, wirtualizacja słuchawek Dolby Atmosstosuje subtelne efekty do poszczególnych dźwięków, dzięki czemu każdy dźwięk wydaje się pochodzić z precyzyjnego miejsca w otaczającej Cię przestrzeni.

Zamiast używać rozmieszczenia głośników lub kanałów, Dolby Atmos tworzy miks słuchawkowy, korzystając z informacji przestrzennej poszczególnych dźwięków dostarczonej przez reżysera dźwięku lub programistę na podstawie rzeczywistych obiektów w grze. W Dolby Atmos dźwięki mogą wydawać się dochodzące nie tylko z lewej i prawej strony, ale także z przodu, z tyłu, z góry i z dołu.

Nasze indywidualne cechy wpływają na sposób, w jaki odbieramy otaczające nas dźwięki. Aby odtworzyć wirtualne przestrzenie w słuchawkach, funkcje te są określane ilościowo matematycznie jako funkcja przenoszenia głowy, w skrócie HRTF. Przez lata wirtualizacja słuchawek opierała się na domyślnych funkcjach HRTF, które ignorują różnorodność ludzi, co stworzyło niespójność w sposobie, w jaki przestrzenny dźwięk jest odbierany przez słuchawki.

Spersonalizowana wirtualizacja Dolby Atmos zapewnia wszystkim niezmiennie spektakularne wrażenia przy użyciu słuchawek.

ORGANIZATORZY:

Dolby Poland

Logo organizatora
 • REJESTRACJA:
  Niewymagana
 • LINK: Dolby Noc Innowacji 2022
 • WSTĘP:
  Bezpłatny
 • LOKALIZACJA:
  W Internecie
 • DATA:
  22.10.2022
 • GODZINA:
  19:00
 • PRZESTRZEŃ:
  Online
 • WIEK:
  Seniorzy
  Młodzież
  Dorośli
 • MIEJSCE:
  Strona internetowa organizatora
 • JĘZYK:
  Polski