NOC INNOWACJI W PPN-T

Puławska Edycja „Nocy innowacji” otworzy drzwi do Naszego Parku.

W ramach Nocy w PPN-T odbędą się wyjątkowe pokazy chemiczne realizowane przez „Studenckie Koło Naukowe Chemików „Bioaktywni” UMCS: „Jak efektownie wywołać dżina z butelki, stworzyć smoczą krew oraz zobaczyć chemicznego kameleona”. Barwne doświadczenia oraz warsztaty z wyrobu kosmetyków, na których stworzymy mydełka glicerynowe, kremy do rąk oraz czekoladowe balsamy do ust.

Na warsztaty z zakresu wyrobu kosmetyków będą prowadzone zapisy przy wejściu – decyduje kolejność zgłoszeń.

Liczba miejsc na jeden warsztat – 20 osób.

Lokalizacja: ul. Mościckiego 1, 24-110 Puławy

Dla zainteresowanych przewidziane są trzy wejścia z pokazami chemicznymi o godzinie 18:45, 19:20 i 20:00 i dwa wejścia warsztatowe 19:00 i 19:45.

Dla osób zapracowanych proponujemy warsztaty fizjoterapii zorganizowane wraz ze studentami „Koło Naukowe Fizjoterapii UMCS”. Warsztaty i pokazy prowadzone będą pod czujnym okiem opiekunów obu Kół.

Noc innowacji wzbogaci pokaz zorganizowany przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Ponadto Firmy zlokalizowane na ternie naszego Parku otworzą swoje drzwi. I tak istnieje niepowtarzalna okazja zobaczenia Farmy Wertykalnej „Vertigo Farms”, obserwacji pracy maszyn i laseru w Firmie JG Group. Posłuchania o nowych technologiach zastosowanych w przemyśle, zwiedzenia ultranowoczesnego „Puławskiego Centrum Weterynaryjnego”. Posłuchać będzie można bicia serca na ultraczułych aparatach Firmy „Brael” oraz zwiedzić na co dzień niedostępne laboratoria Grupy Badawczej Ekstrakcja Nadkrytyczna oraz Grupy Badawczej Tworzywa Biodegradowalne. Ponad to będzie można zakupić i spróbować wyjątkowych kosmetyków firmy „Lov Organic” i zapoznać się z tajnikami nowych technologii w żywieniu Firmy „Unistrat”.

Te wyjątkowe pokazy, nocne warsztaty połączymy z wiedzą ekspertów.

Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy wykład: „O tworzeniu klimatu innowacji, doskonałości technicznej i dyscypliny kosztowej w warunkach firmy rodzinnej”  ubarwiony wyhodowanymi tam kwiatami JMP Flo’wers. Wykład o godzinie 18:30.

W „Noc Innowacji” będzie można również uczestniczyć w prelekcji wygłoszonej przez dr hab. Dorotę Zielińską, prof. SGGW w Warszawie, Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka, temat: „Bakterie w żywności – Czy mamy się ich bać?”. Wykład o godzinie 19:30.

Bez wątpienia ciekawym elementem będzie również możliwość zobaczenia uli i posłuchania jak żyje pszczoła murarka. Opowie o tym właściciel Firmy Osmia Future.

Nowych pomysłodawców zainteresują porady z zakresu prawa patentowego udzielone poprzez specjalistów Urzędu Patentowego z Warszawy.

Tej nocy łączymy teorię z praktyką i pokazujemy, że technologia jest przede wszystkim dla ludzi.

Można będzie zobaczyć krótkie filmy i zapoznać się z możliwością jaką niesie technologia 3D na podstawie filmów nagranych przez Pana Adama Śmiałka

Link do filmu TUTAJ

Będzie nam niezmiernie miło, gościć Państwa tego wieczoru. Zapraszamy indywidualnie i całymi rodzinami. Wstęp jest wolny i bezpłatny. Informujemy, że w tym dniu o godzinie 17:30 na parkingu wyznaczonym przy Urzędzie Miasta Puławy będzie podstawiony autobus do dyspozycji osób chcących uczestniczyć w wydarzeniu. Powrót zaplanowany jest na godzinę 21.00.

Jesteśmy przekonani, że łączy nas wspólny cel i misja edukacji społeczeństwa oraz popularyzacji wiedzy z zakresu innowacji i nowych technologii.

ORGANIZATORZY:

Puławski Park Naukowo-Technologiczny

Logo organizatora
 • REJESTRACJA:
  Niewymagana
 • LINK: Link do wydarzenia
 • WSTĘP:
  Bezpłatny
 • LOKALIZACJA:
  Puławy
 • DATA:
  22.10.2022
 • GODZINA:
  18:00 - 21:00
 • PRZESTRZEŃ:
  Offline
 • WIEK:
  Wszyscy
 • MIEJSCE:
  Puławski Park Naukowo-Technologiczny
 • JĘZYK:
  Polski