Premiera aplikacji GLAZE – maluj jak mistrzowie Renesansu podczas warsztatów cyfrowego malarstwa w Wilanowie

Czy wyobrażacie sobie warsztaty dawnego malarstwa bez użycia pędzla i farb? Niemożliwe? Poznajcie aplikację GLAZE.

Aplikacja GLAZE została stworzona przez polską firmę technologiczną Well of Art we współpracy z naukowcami z Politechniki Białostockiej w trzyletnim procesie badawczo-rozwojowym, współfinansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Projekt od początku wspierają Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz londyńska Fundacja Colnaghi, działająca przy najstarszej komercyjnej galerii sztuki na świecie, istniejącej nieprzerwanie od 1760 roku.

W wyniku współpracy powstało nowatorskie, cyfrowe narzędzie, które z naukową dokładnością pozwala odzwierciedlić historyczne i fizyczne uwarunkowania laserunkowego malarstwa olejnego – rewolucyjnej techniki, rozwiniętej przez renesansowych mistrzów takich jak Jan van Eyck czy Leonardo da Vinci.

Po raz pierwszy w świecie cyfrowym możliwe jest optyczne mieszanie przezroczystych i półprzezroczystych warstw koloru – efekt, który zmienił historię sztuki nowożytnej. Tych, którzy chcieliby jako pierwsi wypróbować GLAZE, zgłębić tajniki warsztatu dawnych mistrzów i rozwinąć swoje umiejętności artystyczne zapraszamy na warsztaty rodzinne w ramach Nocy Innowacji pod hasłem „Kolory Dawnego Malarstwa”.

Na muzealnych tabletach uczestnicy użyją odpowiedników historycznych narzędzi malarskich oraz pigmentów aby stworzyć swoją własną interpretację fragmentu dzieła z kolekcji Pałacu w Wilanowie, poznając krok po kroku proces powstawania obrazu.

Na zajęcia zapraszamy 22 października o godz. 11:00 oraz 15:00. Zajęcia trwają 90 minut. Warsztaty kierowane są do dzieci od 7 roku życia razem z rodzicami/opiekunami oraz dorosłych. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna.

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja na godzinę 11.00: LINK
Warsztaty odbywają się w Wozowni.

Rejestracja na godzinę 15.00: LINK
Warsztaty odbywają się w Oficynie Kuchennej.

Zabrakło miejsc na warsztaty? Zwiedzając Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, wszyscy chętni będą mogli zatrzymać się przy jednej z wysp malarskich umieszczonych we wnętrzach pałacu i oddać się radości tworzenia na iPadzie i artystycznym zabawom w otoczeniu oryginalnych dzieł sztuki. Wyspy malarskie dostępne są dla zwiedzających w ramach biletu wstępu do muzeum.

ORGANIZATORZY:

Well of Art

Logo organizatora
 • REJESTRACJA:
  Wymagana
 • LINK: Link do wydarzenia
 • WSTĘP:
  Bezpłatny
 • LOKALIZACJA:
  Warszawa
 • DATA:
  22.10.2022
 • GODZINA:
  11:00 - 16:30
 • PRZESTRZEŃ:
  Offline
 • WIEK:
  Wszyscy
 • MIEJSCE:
  Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie
 • JĘZYK:
  Polski