Podczas pomorskiej debaty „Kierunki i wyzwania transformacji cyfrowej pomorskich MŚP” razem z ekspertami, zajmującymi się pracami nad rozwojem gospodarki Pomorza w oparciu o wdrażanie inteligentnych rozwiązań, zastanowimy się nad możliwościami jakie stwarzają najnowsze technologie ICT w procesie cyfrowej i ekologicznej transformacji pomorskich MŚP. Podjęte zostaną również próby zidentyfikowania potrzeb lub mechanizmów, które usprawniłyby tę transformację.
Idea Wydarzenia: Propagowanie wiedzy w zakresie trendów technologicznych i potrzeby transformacji cyfrowej gospodarki Pomorza w oparciu o narzędzia ICT, w tym poprzez rozwój rozwiązań sprzyjających transformacji ekologicznej. Zgromadzeni w studiu eksperci będą dyskutować na temat dotychczasowych i przyszłych aktywności na Pomorzu, zmierzających do rozwoju inteligentnych rozwiązań oraz nad przyszłością wdrożeń i możliwości jakie stwarzają najnowsze technologie we wsparciu pomorskich MŚP w procesie cyfrowej i ekologicznej transformacji.
Podczas rozmowy zostaną podjęte kwestie dotyczące inicjatyw pomorskich podmiotów realizowanych na rzecz implementacji inteligentnych technologii w kierunku:
- zwiększenia produktywności
- pracooszczędności
- redukcji śladu węglowego
- cyberbezpieczeństwa
- otwartych danych
oraz potrzeb synergii działań interesariuszy regionalnych w transformacji MŚP. Nastąpi również wymiana doświadczeń związanych ze współpracą podmiotów z branży ICT i administracji publicznej oraz innych podmiotów zainteresowanych tematyką wdrażania zielonych technologii.
Grupa odbiorców: Administracja publiczna, podmioty w trakcie transformacji cyfrowej lub chcące wdrażać rozwiązania oparte o nowe technologie ICT oraz wszyscy zainteresowani szeroko pojętą tematyką wdrażania inteligentnych rozwiązań i technologii proekologicznych.
Program:
Część I – Przedstawienie potencjału pomorskich instytucji oraz firm w zakresie ICT i ekotechnologii, w tym prezentacja inicjatyw, projektów i planów, związanych z cyfryzacją przedsiębiorstw w ramach EDIH – Prezentacja 15 min.
Część II – Debata na temat możliwości, jakie stwarzają cyfryzacja i otwarte dane dla rozwoju regionu, szczególnie w aspekcie zielonej transformacji. Podjęcie próby zidentyfikowania tego co jest potrzebne lub jakie mechanizmy należałoby wdrożyć, aby usprawnić transformację cyfrową gospodarki w kierunku zwiększenia produktywności, pracooszczędności, redukcji śladu węglowego, cyberbezpieczeństwa czy otwartych danych – w oparciu o doświadczenia zgromadzonych ekspertów.