30 września, 2021

10 powodów, dla których warto mieć światłowód

Obecnie internet jest niezbędny do życia, a pandemia koronawirusa pokazała nam, jak ważne jest szybkie i powszechnie dostępne łącze. Praca zdalna, nauka online czy sprawne korzystanie z e-urzędów i telemedycyny nie byłyby możliwe bez dostępu do wysokoprzepustowej sieci. Technologia światłowodowa cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ jest obecnie najlepszym możliwym rozwiązaniem, które spełnia oczekiwania odbiorców w zakresie prędkości łącza. Jest bezpieczna dla zdrowia (promieniowanie elektromagnetyczne nie występuje w transmisji światłowodowej, zatem nie niesie za sobą żadnego ryzyka) oraz ma pozytywny wpływ na środowisko.

 

  1. Jest najlepszym rozwiązaniem do nauki online

Z badań Nexery wynika, że ponad 80% uczniów w Polsce korzysta z internetu do samodzielnej nauki lub odrabiania lekcji niezależnie, czy szkoła działa w trybie stacjonarnym, czy zdalnym. Internet jest źródłem wiedzy, oferującym liczne narzędzia cyfrowe, dzięki którym edukacja może wnieść się na wyższy poziom. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko miało jak najlepsze warunki do nauki, powinieneś mu zapewnić dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu.

 

  1. Umożliwia Ci pracę z każdego miejsca na Ziemi

Czy w Twoim obecnym miejscu zatrudnienia możliwe jest wykonywanie obowiązków z domu? A może ktoś z Twojej rodziny pracuje na tzw. home office? Spopularyzowana w pandemii praca zdalna na pewno, choćby w pewnym zakresie, zostanie z nami na dłużej. Dzięki niej osoby z mniejszych miejscowości mogą ubiegać się o stanowiska w dużych miastach bez konieczności zmieniania miejsca zamieszkania. Dodatkowo, Twoje dzieci bądź wnuki będą mogły odwiedzać Cię nie tylko w weekendy, ale również przyjeżdżać na dłużej bez konieczności brania urlopu – wystarczy, że w Twoim domu będzie szybki internet.

 

  1. Nie musisz stać w kolejce do urzędu

Nie musisz się zwalniać z pracy, aby poświęcić cały dzień na załatwienie spraw urzędowych. Liczne rozwiązania, wprowadzone w czasie pandemii, umożliwią szybkie załatwianie formalności z własnego domu, bez konieczności stawiania się w urzędzie. Jest to ogromna oszczędność nie tylko czasu, ale też nerwów.

 

  1. Masz dostęp do opieki medycznej bez wychodzenia z domu

W przypadku wielu chorób nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Jednak w sytuacji, gdy potrzebujesz szybkiej konsultacji bądź przedłużenia recepty, telemedycyna (inaczej nazywana medycyną na odległość) jest rozwiązaniem niezwykle przydatnym. Ponadto, e-receptę, a także informacje na temat przebiegu choroby i dawkowaniu leku, skierowania do specjalistów lub na badania oraz paszport covidowy znajdziesz w jednym miejscu: na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Zapomnij też o gubieniu dokumentów – z IKP nic nie zniknie.

 

  1. Opłacasz rachunki kilkoma kliknięciami myszki

Bankowość elektroniczna jest obecnie niezwykłym ułatwieniem życia, dającym do tego spore oszczędności finansowe. Nie musisz czekać na listonosza bądź stać w kolejce na poczcie, narażając się nie tylko na nerwy, ale także ryzykując zarażenie COVID-19. Wszystkie rachunki możesz opłacić przez internet. Pamiętaj – nawet jeśli jeszcze nie masz konta w banku, wkrótce będziesz musiał je i tak założyć. Od 2022 roku emerytury i renty będą wpływać tylko i wyłącznie na konto!

 

  1. Masz telewizję w komputerze

Program telewizyjny nie pokrywa się z Twoimi preferencjami? Leci Twój ulubiony serial, a w tym czasie musisz coś załatwić? Te problemy znikną, gdy będziesz miał szybki internet. W sieci znajdziesz niezliczone filmy, seriale i programy telewizyjne z Polski oraz z zagranicy. Niektóre platformy internetowe udostępniają swoje zasoby za darmo, inne sprzedają pojedyncze seanse bądź okresowe (np. miesięczne) abonamenty, umożliwiające nieograniczone oglądanie treści na kilku urządzeniach (np. laptopie i telewizorze) naraz.

 

  1. Zakupy możesz robić online

Kolejki do kasy, szukanie miejsca parkingowego bądź noszenie ciężkich toreb z zakupami na przystanek autobusowy, nie mówiąc już o wchodzeniu po schodach w bloku bez windy… To wszystko można zastąpić zakupami przez internet! Prosto pod drzwi możesz zamówić: ubrania, sprzęt AGD, produkty spożywcze lub kosmetyki. Wiele sklepów nie pobiera nawet opłat za dowóz!

 

  1. Masz stały kontakt z bliskimi

W pandemii przekonaliśmy się, jak trudna jest długa rozłąka z bliskimi: rodziną, przyjaciółmi, a nawet ze znajomymi z pracy czy z sąsiadką z bloku. Wprawdzie nic nie zastąpi spotkania „twarzą w twarz”, ale kolejnym najlepszym sposobem kontaktu z drugą osobą jest wideorozmowa. Możliwość oglądania na odległość Twojego wnuczka, który wychowuje się za granicą, czy córki, która wyjechała do innego miasta na studia, może zapewnić Ci tylko szybki internet.

 

  1. W internecie znajdziesz wszystko

Nie od dziś wiadomo, że internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy. Znajdziesz w nim informacje na każdy możliwy temat, który Cię interesuje. Kuchnia i przepisy, uprawa roślin, historia czy naprawa samochodu – to wszystko jest w zasięgu Twojej ręki. O najnowszych wiadomościach z Polski i ze świata nie musisz już dowiadywać się tylko z telewizji bądź gazety, wszystkie aktualne informacje znajdziesz na portalach internetowych.

 

  1. Jest rozwiązaniem eko

Jeśli starasz się być „eko” z pewnością oszczędzasz wodę i energię, segregujesz śmieci i ograniczasz użycie plastiku. Mało kto jednak wie, że korzystanie ze światłowodu – najbardziej efektywnej energetycznie technologii dostępu do internetu – jest także wyborem, który ma pozytywny wpływ na środowisko. Oprócz mniejszego zużycia energii (w porównaniu z innymi, tradycyjnymi technologiami dostępu do internetu) korzystanie z możliwości światłowodu powoduje znaczne zmniejszenie emisji spalin (dzięki pracy i nauce zdalnej, telemedycynie czy e-bankowości ograniczamy przejazdy samochodem).

 

 

➡️ Pobierz Raport #RegionyNEXERY2021 i sprawdź, jaką rolę odgrywa dostęp do szybkiej sieci internetowej dla osób mieszkających na terenach, na których budujemy naszą sieć: https://www.nexera.pl/pl/raportregionynexery

 

➡️ Posłuchaj podcastu NEXERY #SiećWdomu i sprawdź, jak łączymy Regiony online: https://spoti.fi/3hkggd5

 

Rodzaj treści:
Autor wpisu / Partner wpisu: