29 września, 2020

5G na wyciągnięcie ręki w Mobilnym Centrum Innowacji Huawei

Pogawędka z wirtualną Sofią, wideo w rozdzielczości 8K, gra w piłkarzyki VR, robot-samochód Ascbot AI. Takie atrakcje czekają na osoby, które zajrzą do mobilnego centrum innowacji Huawei w trakcie drugiej edycji Festiwalu Cyfryzacji.

  • Festiwal Cyfryzacji, który startuje już 1 października, to największa inicjatywa edukacyjno – technologiczna w Polsce, której głównym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat cyfryzacji i nowych technologii
  • Chcesz odbyć wycieczkę do rozszerzonej rzeczywistości, obejrzeć video w rozdzielczości 8k, a może zagrać w piłkarzyki w chmurze VR? 5G jest na wyciągnięcie ręki w mobilnym centrum innowacji Huawei
  • Sieć 5G może być rewolucją, która ponownie zmieni nasze życie, tak jak zmieniły to komórki, samochody, pociągi czy lampa naftowa

 

5G, czyli sieć komórkowa najnowszej generacji pod względem przepustowości to fundament cyfrowej rewolucji, która rozpoczęła się w drugiej połowie ubiegłego wieku i obecnie dotyczy obszaru automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych. Bez szybkiego internetu nie będą się rozpowszechniać innowacyjne rozwiązania technologiczne ― alarmują eksperci. Łatwo powiedzieć, trudniej zrozumieć postęp oparty na sztucznej inteligencji, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości czy chmurze obliczeniowej osobom niewtajemniczonym. Dlatego Huawei, jeden z największych na świecie producentów urządzeń telekomunikacyjnych, załadował po sufit tira nowinkami ściśle powiązanymi z 5G i ruszył w tournée, by edukować i oswajać społeczeństwo z tym, co prędzej czy później stanie się standardem, jakim dziś są np. samochody.

„5G przynosi rewolucję w dostępności i jakości połączeń sieciowych, otwierając tym samym drogę do tysięcy przełomowych rozwiązań, tak dla konsumentów, jak i biznesu. Poprzez ciągłe inwestowanie w badania i rozwój Huawei stał się światowym liderem technologii 5G i dziś posiada najwięcej patentów w tej dziedzinie. Dzięki 5G Truckowi doświadczenie technologii przyszłości dostępne jest dla każdego” ― mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i inwestycji, Huawei Polska, cytowany w komunikacie.

Przystanek: Festiwal Cyfryzacji

Kolejnym przystankiem 5G Trucka (flagowego projektu edukacyjnego Huawei) będzie zbliżający się wielkimi krokami Festiwal Cyfryzacji. To kilkudniowe wydarzenie to inicjatywa Fundacji Digital Poland, która dąży do tego, aby Polska była jednym z głównych centrów innowacji cyfrowych na świecie. W ramach Festiwalu będzie można zajrzeć do mobilnego centrum innowacji, które zaparkuje przy warszawskim Centrum Handlowym Reduta. Będzie tam stało od 1 do 3 października tego roku. Aby się do niego dostać, trzeba wcześniej się zarejestrować. Link do rejestracji znajduje się na stronie Festiwalu Cyfryzacji w zakładce wydarzenia. To darmowa atrakcja. Dlaczego warto z niej skorzystać?

“O technologii 5G jest głośno. Jest tak nie tylko z powodu spodziewanych korzyści, jakie przyniesie gospodarce i społeczeństwu wdrożenie sieci 5G, czy też z powodu nowych możliwości komunikacji. Najnowsza generacja sieci komórkowych stała się po raz pierwszy w historii sektora telekomunikacyjnego przedmiotem wojen handlowych i gry geopolitycznej. Dodatkowo, szczególnie w mediach społecznościowych, upowszechnianych jest wiele nieprawdziwych informacji w zakresie wpływu technologii 5G oraz pola elektromagnetycznego [PEM – red.] na zdrowie ludzkie” ― mówi Piotr Mieczkowski, prezes Fundacja Digital Poland, cytowany w raporcie “5G szanse wyzwania zagrożenia”.

Obalanie mitów o 5G jest ważne ze względów rzetelności informacyjnej, ale ważne jest również pokazywanie korzyści płynących z rozwiązań opartych o sieć nowej generacji. O tych szeroko opowiadał Ryszard Hordyński w zeszłorocznej rozmowie z serwisem Business Insider Polska. Przedstawiciel Huaweia wówczas przekonywał, że “rozwój sieci 5G pozwoli nam połączyć wszystko ze wszystkim”. Według niego nowoczesne urządzenia np. pozwolą kontrolować parametry żywicowe na odległość i szybko reagować służbie zdrowia w razie konieczności. Ponadto 5G zaowocuje wysypem autonomicznych samochodów, czy inteligentnych miast. To wciąż tylko kropla w morzu możliwości.

“Zastosowań dla sieci 5G jest mnóstwo. Połączenie wszystkiego ze wszystkim plus sztuczna inteligencja zmieni życie w sposób rewolucyjny. Oczywiście na lepsze” ― stwierdził Ryszard Hordyński w rozmowie z BI Polska.

Więcej na stronie wydarzenia festiwalcyfryzacji.pl/wydarzenia/odkryj-mobilne-centrum-innowacji-5g-huawei oraz na stronie festiwalu festiwalcyfryzacji.pl/

Rodzaj treści: Artykuł, Materiał Video,
Autor wpisu / Partner wpisu: Nell Przybylska / Fundacja Digital Poland