Rewolucja chmurowa ogarnia także branżę medyczną. Nowoczesne podejście do zapewnienia opieki zdrowotnej musi być gotowe do obsługi większej liczby urządzeń i działać w środowisku rozproszonym, także wielochmurowym.
Tradycyjne rozwiązania do zarządzania urządzeniami cyfrowymi w ochronie zdrowia zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach klinicznych pierwszej generacji – takich jak tablety dla lekarzy, aplikacje dla pacjentów i samoobsługowe kioski dla pacjentów w poczekalniach. Kolejną falą modernizacji mobilnej opieki zdrowotnej są wdrożenia Internetu Rzeczy Medycznych (IoMT). Obejmuje ona coraz większą liczbę urządzeń do zdalnej opieki, systemów integracji danych pacjentów, a także rozwiązań diagnostycznych wspieranych przez sztuczną inteligencję itd.
Dynamiczny rozwój Internetu Rzeczy Medycznych sprawia, że zwiększa się zapotrzebowanie na rozwiązania chmurowe – w tym na chmurę publiczną, prywatną i hybrydową. Obecnie tylko 48 proc. urządzeń medycznych korzysta z mobilności, aby łączyć się z chmurą. Za pięć lat liczba ta zbliży się do 68 proc. Najbardziej innowacyjne urządzenia IoMT będą wykorzystywać sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, aby zapewnić kliniczną opiekę nad pacjentem zarówno w szpitalach, jak i poza nimi.
Czytaj więcej:
http://forumezdrowia.pl/info/aktualnosci/chmura-jest-przyszloscia-telemedycyny/