30 września, 2020

Cyfrowa transformacja i 3 modele, które mogą ją usprawnić

Cyfrowa transformacja to szansa nie tylko na sprawność operacyjną procesów wytwórczych w zakładach i fabrykach. To przede wszystkim spora szansa dla na zwiększanie kapitału ludzkiego. Oznacza to, że wdrażanie nowych technologii nie wpływa na ograniczenie działań pracowników, lecz na ich usprawnienie, zintensyfikowanie oraz urozmaicenie. Przy wdrażaniu nowych rozwiązań warto wykorzystywać modele ułatwiające drogę do cyfrowej transformacji. Trzy z nich zasługują na szczególną uwagę.

Eksperymentować znaczy wygrywać?

Pierwszym z nich są pilotaże technologiczne, które uczą poprzez eksperymentowanie. Pozwalają one na wzrost jakości produktów i usług, a przy tym na standaryzację powtarzalnych procesów i redukcję istotnych błędów. Taką drogą decyduje się pójść bowiem ok. 70% firm.

Modelowa komunikacja biznesowa

Tylko 20% firm decyduje się na drogę poprzez tworzenie nowych modeli biznesowych i/lub reorganizację łańcucha wartości. W tym podejściu niezbędne jest zapewnienie dobrej komunikacji wewnętrznej w firmie, a także analitycznego podejścia do zaplanowania kroków w wymiarze długoterminowym.

Systemowy rozwój kompetencji cyfrowych

Trzecią z dróg, a jednocześnie tą najrzadziej wybieraną, jest podejście systemowe do rozwoju kompetencji cyfrowych. Wzmacnia ono kompetencje liderów i inżynierów. Odzwierciedla także długoterminowe zwiększanie tempa wdrażanych zmian oraz doskonalenie elastyczności całej organizacji.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Partnera Merytorycznego Festiwalu Cyfryzacji – link.

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Fundacja Digital Poland