8 października, 2021

Cyfryzacja zawitała w polskich przedsiębiorstwach [BUSINESS INSIDER] 

Już niedługo polskie przedsiębiorstwa czeka znacząca zmiana prawna – wejście tzw. KSeF, czyli Krajowego Systemu e-Faktur. Jaki będzie miało to wpływ na funkcjonowanie polskich firm i przedsiębiorców? Czy są oni na to przygotowani? Na te i wiele i innych pytań odpowiada w rozmowie z Business Insider Polska Piotr Ciski, prezes zarządu Symfonii. 

Nell Przybylska, Fundacja Digital Poland: Pandemia udowodniła, że nie można odkładać cyfrowej transformacji na później. Szczególnie w sektorze MŚP. Czy po ponad roku zmagań widać, że przedsiębiorstwa odrobiły cyfrową lekcję? 

Piotr Ciski, prezes zarządu Symfonii: Obraz polskiej cyfryzacji jest dość złożony. Pandemia miała oczywiście wpływ na poziom informatyzacji polskich firm, z resztą cały czas ma. Część firm sama zdecydował o przyspieszeniu cyfryzacji swojego biznesu, część została zmuszona sytuacją społeczno-ekonomiczną. Patrząc na cały sektor MŚP, na pewno wykonaliśmy tu duży krok naprzód. Przy czym nawet tak trudne doświadczenia nie wszystkich przekonały, że to już najwyższy czas na pokonanie niektórych barier. 

Cały wywiad do przeczytania na Business Insider Polska w sekcji Digital Poland – do przeczytania tutaj. 

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Nell Przybylska / Fundacja Digital Poland