19 listopada, 2020

Czas na cyfrową gospodarkę! Nowy pakiet rekomendacji

Fundacja Digital Poland w imieniu 19 organizacji przekazała rządzącym kolejny apel „Czas na cyfrową gospodarkę!”. Zawiera on pakiet rekomendacji, których wdrożenie pozwoli firmom, instytucjom, a przede wszystkim obywatelom, korzystać z dobrodziejstw nowych technologii oraz przyśpieszy proces cyfrowej transformacji w Polsce. 

Pandemia koronawirusa przyspieszyła transformację cyfrową wielu sektorów gospodarki, administracji, służby zdrowia i szkolnictwa. Zaimplementowane rozwiązania technologiczne i zdobyte doświadczenie będą procentować w przyszłości. To moment nie tylko, żeby pokonać lęki oraz nauczyć się korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie niesie cyfryzacja, ale przede wszystkim nauczyć się współpracować. 

Liderzy największych organizacji w kraju wspólnie z Fundacją Digital Poland stworzyli postulaty w zakresie m.in. zdrowia, płatności czy inwestycji, które umożliwią rozwój polskiej gospodarki w czasach pandemii. Autorzy apelu przekonują, że cyfryzacja to metoda na pobudzenie gospodarki i po prostu – polepszenie życia nam wszystkim. Jej rozwój wpisuje się w potrzeby obywateli i może przyczynić się do podniesienia jakości usług publicznych. Zastosowanie proponowanych rekomendacji może wspierać transformację cyfrową polskiej gospodarki zarówno poprzez nowatorskie, systemowe rozwiązania, jak i mniejsze zmiany ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Co więcej, proponowane postulaty wpisują się również w projekt Funduszu Odbudowy.

Na stronie wirtualnego biura prasowego Fundacji Digital Poland znajduje się dokument zawierający pakiet niezbędnych działań, które pozwolą Polsce wejść na cyfrową drogę: https://digitalpoland.prowly.com/116816-czas-na-cyfrowa-gospodarke-nowy-pakiet-rekomendacji

Głęboko wierzymy, że nasze propozycje pozwolą szybko pchnąć Polskę na cyfrowe tory i ułatwią obywatelom życie w tym trudnym czasie. 

O Fundacji Digital Poland

Fundacja Digital Poland została powołana w celu integracji firm i społeczeństwa. Zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej roli innowacji i cyfryzacji w rozwoju gospodarczym kraju. Skupia firmy i organizacje z różnych branż, zachęcając je do współpracy nad konkretnymi projektami. Misją Fundacji jest pozycjonowanie Polski jako wiodącego ośrodka innowacji cyfrowych na świecie. Promując międzynarodową i międzybranżową inicjatywę, łącząc siły, tematy i tworząc sieć kontaktów i relacji mobilizuje firmy do przechodzenia transformacji z offline do online. Fundacja Digital Poland zaprasza do współpracy wszystkich, którzy są zainteresowani realizowaniem innowacyjnych projektów, które odmienią polską gospodarkę.

Autor wpisu / Partner wpisu:
Fundacja Digital Poland

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: