18 marca, 2020

Czy Polska bierze aktywny udział w rewolucji 4.0?

Cyfrowej machiny nie da się zatrzymać. Cyfryzacja przenika każdy obszar naszego życia, szczególnie tego biznesowego. A w ciągu najbliższych kilku lat, innowacyjne rozwiązania jeszcze bardziej zakorzenią się w biznesie.

Przemysł 4.0, nazywany też czwartą rewolucją przemysłową, to już codzienność – jej efekty można zobaczyć niemal na każdym kroku. – Powiązanie pracy fizycznej z zaawansowanymi systemami informatycznymi takimi jak Internet Rzeczy czy przetwarzanie danych w chmurze, to szansa zarówno na radykalne zwiększenie efektywności prowadzonych działań, jak i opracowanie nowych zasad współpracy ludzi z inteligentnymi urządzeniami. Producenci rozwiązań skupiają się na dostarczeniu klientom kompleksowego rozwiązania, które swoim zasięgiem będzie obejmować cały system automatyki i jego nadzoru – wyjaśnia Ireneusz Martyniuk, wiceprezes Schneider Electric.

Kilka dni temu Komisja Europejska przedstawiła kluczowe cele w dziedzinie technologii cyfrowych na najbliższe pięć lat. „Przedstawiamy dziś nasze ambicje dotyczące kształtowania cyfrowej przyszłości Europy. Obejmują one wszystko: od cyberbezpieczeństwa, poprzez krytyczną infrastrukturę, edukację cyfrową do demokracji i mediów. Chcę, żeby cyfrowa Europa odzwierciedlała wszystko, co jest najlepsze w Europie: otwartość, uczciwość, różnorodność, demokrację i zaufanie” – mówiła w Brukseli szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Cały artykuł znajdziesz: tutaj!

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Piotr Mieczkowski / Fundacja Digital Poland