2 kwietnia, 2020

Internetu nam nie zabraknie #zostanwdomu

Od momentu, gdy większość Polaków zdecydowała się na pozostanie w domu w związku z pandemią koronawirusa, transmisja danych w sieciach internetowych wzrosła średnio nawet o połowę. Wpłynęło na częstsze korzystanie z cyfrowej rozrywki, praca zdalna, a także edukacja, która w całości przeniosła się do internetu. Operatorzy infrastruktury stacjonarnej, oferujący nielimitowany transfer danych, udowodnili jednak, że są gotowi na znacznie większe przesilenia łączy internetowych.

„Obecne obciążenie sieci UPC w szczytowych momentach nawet nie zbliża się do ¾ dostępnej pojemności. Mamy więc wciąż znaczny zapas, który całkowicie jest w stanie zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie” – podkreślała Monika Nowak-Toporowicz, członek zarządu UPC Polska, odpowiedzialna za technologię i innowację, prezentując dane na temat obciążenia sieci operatora.

W UPC w pierwszym tygodniu wprowadzenia obostrzeń w przemieszczaniu się ruch wzrósł średnio nawet o 40 proc. Tylko jednego dnia z serwisów, takich jak Netflix czy HBO GO, użytkownicy przetransferowali blisko 3 petabajty danych. Zakładając, że ten trend utrzymał się przez ostatnie trzy tygodnie #zostanwdomu, to tylko na łączach tego operatora transfer treści wideo mógł sięgnąć poziomu kilkudziesięciu petabajtów danych!

Mimo to infrastruktura UPC ma wciąż ogromne zapasy pojemności, by sprostać wzmożonemu popytowi na usługi online. Przykład UPC najlepiej pokazuje, jak operatorzy w tym trudnym okresie są dobrze przygotowani do zwiększającego się transferu danych. Wraz ze skokowo rosnącym zapotrzebowaniem, firma na bieżąco monitorowała sytuację i szybko dostosowała się do nowych warunków, zwiększając dodatkowo pojemność sieci i zwiększając tym samym jej możliwości.

Na przykładzie UPC dobrze widać też, jak zapewnienie szybkiego, stabilnego oraz, co najważniejsze, nieograniczonego limitami internetu stacjonarnego jest szczególnie istotne dla funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki. Firmy mogą dzięki internetowi szukać nowych klientów i lub szukać nowych sposobów na biznes, więzi społeczne są utrzymywane, a rozrywka zapewniona, mimo niekomfortowych warunków, jakie stwarza pandemia.

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Paulina Szkoła /