30 września, 2020

Inżynier 4.0 – złowiek do zadań specjalnych

W szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym fabryk i zakładów produkcyjnych kompetencje techniczne nie są wystarczające. Umiejętności miękkie to wyróżnik Inżynierów 4.0. Jakie?

Agile dla inżyniera?

Przy tak zmieniającym się środowisku zdolność do adaptacji jest niezbędną cechą. Nie tylko ścisłe ukierunkowanie na jedną dziedzinę, ale otwartość na zmiany i inne specjalizacje czy też orientowanie się w coraz to nowszych trendach ma ogromne znaczenie w pracy wspólczesnego inżyniera.

Wszechstronność

Nową kompetencją jest też interdyscyplinarność, która pozwala na wyciąganie odpowiednich wniosków podczas analizy danych z przeróżnych źródeł. Tworzenie projektów i produktów coraz częściej odbywa się międzynarodowych zespołach projektowych, w których konieczność posługiwania się wspólnym językiem, jest niezbędna.

Komunikacja to podstawa pracy w zespole

Kompetencją coraz to bardziej pożądaną, a wręcz niezbędną na rynku pracy jesy umiejętność  komunikacji i współpracy w zespole. Inżynier komunikuje się nie tylko językiem technicznym. Zna także język biznesowy. Mówi też językiem dostosowanym do klienta. Ważnym bowiem aspektem jest zrozumienie jego potrzeb i oczekiwań.

Kreatywność?

Rozumiana jako odwaga do eksperymentowania i popełniania błędów to kolejna ważna cecha, która jest pomocna w codziennym działaniu w realiach toczącej się rewolucji technologicznej.

Link do bloga Biznes i Produkcja: https://www.astor.com.pl/biznes-i-produkcja/inzynier-4-0-ekspert-do-zadan-specjalnych/

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Astor