30 września, 2021

O konkursie „Akcja Animacja”

Rusza kolejna edycja konkursu Timecode „Akcja Animacja”

 

16 września wystartowała czwarta edycja konkursu Timecode „Akcja Animacja” skierowanego do twórców animacji, pasjonatów motion designu i wszystkich tych, którzy potrafią opowiedzieć ciekawą historię za pomocą animowanych obrazów. Ponownie hasłem przewodnim jest „Animacja dla Planety”. Firma Nexera, oficjalny patron konkursu, poszukuje artystów, którzy pokażą, w jaki sposób rozwój                                      i wykorzystanie nowoczesnych technologii we współczesnym świecie może mieć pozytywny wpływ na ochronę środowiska. Prace konkursowe należy przesyłać do 14 października. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

 

Tegoroczna edycja konkursu organizowanego przez Timecode Film Production po raz kolejny odbywa się pod hasłem „Animacja dla Planety”. Tematy konkursowe związane są z jednym z największych problemów współczesnego świata, czyli ochroną środowiska, zrównoważonym rozwojem i wyzwaniami cywilizacyjnymi. Partnerami konkursu są marki, dla których te kwestie są również istotne. Zadaniem uczestników jest stworzenie niebanalnej animacji w dowolnej technice do jednej z sześciu zaproponowanych ścieżek dźwiękowych. Prace konkursowe można przesyłać do 14 października drogą mailową: https://timecodeakcjaanimacja.pl/start

 

Spośród wszystkich nadesłanych prac jury wybierze 5 najlepszych, które wejdą do półfinału. Ich autorzy wezmą udział w warsztatach online, w trakcie których będą mogli skonsultować swoje animacje z jednymi z najlepszych ekspertów branżowych. Następnie jury wyłoni jedną pracę zwycięską, która otrzyma Grand Prix. Dodatkowo, każda z marek partnerskich, w tym m.in. Nexera, może wybrać pracę, którą wyróżni honorarium specjalnym.

W zeszłym roku nagrodę specjalną otrzymała animacja Kamili Szkolnik-Gołdyn, przygotowana na podstawie briefu Nexery.

 

– W tym roku po raz kolejny zostaliśmy oficjalnym partnerem konkursu i podobnie, jak w przypadku poprzedniej edycji, przygotowaliśmy specjalny brief dla uczestników. Temat nowych technologii i internetu jest nam szczególnie bliski, a walka z kryzysem klimatycznym jest obecnie jednym z największych wyzwań, przed którym stoi nasze społeczeństwo. Wierzymy, że cyfrowe rozwiązania, takie jak internet światłowodowy – obecnie najbardziej efektywna energetycznie technologia dostępu do internetu – wspierają zrównoważony rozwój, a zdalne rozwiązania nie tylko ułatwiają nasze codzienne życie, ale mają też pozytywny wpływ na środowisko. Tym bardziej istotne jest zapewnienie całemu społeczeństwu równego dostępu do niezawodnego i szybkiego łącza internetowego. Dlatego do udziału w konkursie szczególnie zapraszamy mieszkańców tych Regionów, w których rozwijamy naszą sieć światłowodową, czyli Regionu Świętokrzyskiego, Łódzkiego, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Warmii i Mazur. Nowoczesne technologie pokonują bariery lokalizacyjne i są podstawą do rozwoju mniejszych miejscowości. Młodzi ludzie nie muszą przeprowadzać się do dużych miast i rezygnować z życia w pięknych i spokojnych rejonach kraju, by realizować pasje i rozwijać cyfrowe kompetencje. Zawody przyszłości, takie jak m.in. motion designer, są już w ich zasięgu. Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich profesjonalnych twórców, jak i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tym obszarze. Jesteśmy przekonani, że czeka nas mnóstwo zaskakujących, ale inspirujących prac, które pokażą nam zupełnie inne, świeże spojrzenie na bardzo ważny temat cyfryzacji i ochrony środowiska – mówi Paweł Biarda, Członek Zarządu Nexery.

 

Konkurs Timecode organizowany jest od 2017 r. dla wszystkich tych, którzy za pomocą ruchomych ilustracji potrafią w ciekawy sposób opowiedzieć krótką, reklamową historię. Prace oceniane są przez ekspertów ze świata sztuki, komunikacji marketingowej, agencji reklamowych oraz studiów produkcyjnych. Udział w konkursie jest szansą na zbudowanie profesjonalnego portfolio i otwiera możliwości na współpracę z partnerskimi agencjami oraz studiami produkcyjnymi. Nexera, poprzez swoje partnerstwo, wspiera wszystkich młodych i niezależnych twórców oraz działa w myśl idei, że animacja łączy ludzi.

 

Tegoroczny brief konkursowy Nexery dostępny jest na stronie: https://timecodeakcjaanimacja.pl/tematy-wszyscy

➡️ Pobierz Raport #RegionyNEXERY2021 i sprawdź, jaką rolę odgrywa dostęp do szybkiej sieci internetowej dla osób mieszkających na terenach, na których budujemy naszą sieć: https://www.nexera.pl/pl/raportregionynexery

 

➡️ Posłuchaj podcastu NEXERY #SiećWdomu i sprawdź, jak łączymy Regiony online: https://spoti.fi/3hkggd5

Rodzaj treści:
Autor wpisu / Partner wpisu: