16 września, 2022

KPRM we współpracy z Digital Poland

Grupa Robocza ds. Sztucznej Inteligencji podsumowała rok swoich działań na konferencji 13 września. Liderzy polskich przedsiębiorstw brali udział w dyskusjach o rozwoju i podpisywali listy intencyjne. Porozumienie o Współpracy z KPRM zawarła Fundacja Digital Poland. Obie organizacje będą się wspierać podczas wspólnego przeobrażania polskiej gospodarki cyfrowej.

 

KPRM podpisuje porozumienie o współpracy z Digital Poland

 

Wspólny cel

We wtorek 13 września miała miejsce konferencja Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) podsumowująca rok jej pracy. Gośćmi było wiele ekspertów i doświadczonych praktyków z sektora prywatnego i publicznego. Na panelach dyskusyjnych rozmawiano o potencjale wykorzystania sztucznej inteligencji w polskiej gospodarce, nauce, edukacji oraz w sektorach branżowych.

Podczas konferencji Sekretarz Stanu KPRM Janusz Cieszyński podpisywał listy intencyjne z instytucjami, z którymi udało się nawiązać współpracę nad cyfrowym rozwojem gospodarki – wśród nich znalazła się Fundacja Digital Poland. To, czego dotyczyło Porozumienie o Współpracy to partnerstwo w zakresie rozwoju nowych technologii, gospodarki cyfrowej oraz społeczeństwa informacyjnego. Wspólnym celem obu organizacji jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat innowacyjnych, nie znanych dotąd rozwiązań oraz stworzenie dogodnych warunków do promowania Polski na arenie międzynarodowej jako wiodący ośrodek innowacji. Osobą podpisującą ze strony Fundacji był członek zarządu Michał Fura.

Możliwości rozwoju na Digital Festival

Fundacja Digital Poland od 2017 roku wspiera Polaków w transformacji cyfrowej, promuje ideę przedsiębiorczości i innowacyjności, oraz szerzy świadomość z zakresu zrównoważonego rozwoju i ESG. Digital Festival, którego 4. edycja odbywa się w tym roku to organizowane przez fundację, największe wydarzenie edukacyjno-technologiczne w Polsce. Od czterech lat jest to przestrzeń, w której każdy może poczuć się swobodnie w kontakcie z nową technologią, dowiedzieć się o niej więcej, a nawet spróbować swoich sił w obsłudze nowych narzędzi. Darmowe szkolenia i materiały edukacyjne to część festiwalowych działań, za to liderzy firm technologicznych dzielą się swoim know-how, organizując współgrające przedsięwzięcia lub udostępniając swoich ekspertów do wypowiadania się w festiwalowej Strefie Wiedzy.

Organizatorzy wydarzenia wraz z partnerami zapraszają na Digital Festival, który wystartuje 1 października i potrwa do 10 listopada.

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Milena Zając /