6 września, 2019

Nadchodzą zabezpieczenia biometryczne

Już niedługo hasła do kont bankowych czy aplikacji mobilnych odejdą do historii, a kody PIN zostaną zastąpione autentykacją biometryczną. Omawiane zabezpieczenia są dostępne w najnowszych smartfonach. Zamiast pamiętać kod do telefonu, wystarczy odcisk palca albo skan twarzy.

Hasło do konta bankowego, aplikacji mobilnej, PIN do karty debetowej. Kilkanaście różnych haseł dostosowanych poziomem trudności do chronionej nimi usługi – osobnych do bankowości, konta e-mailowego czy sklepu internetowego. Już za chwilę będziemy mogli przestać się marwtić tym, jak to wszystko spamiętać. Nadchodzi czas autentykacji biometrycznej.

Banki i fintechy, dbając o bezpieczeństwo swoich klientów, wymagają od nich częstej zmiany haseł i określonego poziomu skomplikowania. Na szczęście na rynku pojawiają się już usługi, które wychodzą naprzeciw konieczności pamiętania kilkunastu loginów i jeszcze większej ilości haseł, czy też numerów karty (jak choćby Visa Checkout). Jesteśmy coraz bliżej momentu, w którym hasła odejdą w niepamięć, a kody PIN zostaną zastąpione biometrią.

Cały artykuł znajdziesz: tutaj!

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Paulina Szkoła /