8 października, 2020

Najbardziej innowacyjna noc w roku coraz bliżej #GoDigital

Noc innowacji to spotkanie miłośników nowoczesnych technologii, ale też wszystkich, którzy chcieliby je dopiero poznać. Drzwi dla zwiedzających po raz kolejny otworzą centra badawczo-rozwojowe, parki technologiczne, uczelnie oraz najnowocześniejsze magazyny w Polsce. Tej nocy będzie można zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, zaprzyjaźnić z robotami i pokochać otaczające nas innowacje.

Cyfryzacja na dobre zagościła w naszych biurach i domach. Nowe technologie otaczają nas z każdej strony, pozwalają bezpiecznie płacić za zakupy oraz utrzymywać kontakty z przyjaciółmi. Dlatego tak ważne jest, aby zaprzyjaźnić się również z technologią, która poprawia komfort naszej codzienności. Swoje pierwsze kroki w tym kierunku można stawiać już w październiku podczas drugiej Nocy Innowacji odbywającej się w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Cyfryzacji. To jedyna okazja, żeby pod osłoną nocy zobaczyć najnowocześniejsze miejsca w Polsce, wziąć udział w darmowych warsztatach i pokazach dla dzieci i dorosłych.

– Takie inicjatywy jak Festiwal Cyfryzacji, a w szczególności Noc Innowacji są kluczowe, aby przygotować nas, Polaków, do nadchodzącej rewolucji. Dzięki takim inicjatywom możemy w prosty sposób pokazać i wytłumaczyć bardzo złożone zagadnienia. Wszystko to pozwala lepiej zrozumieć, co nas czeka i dobrze się do tych zmian przygotować – podkreśla prof. Andrzej Sobczak, Ambasador Festiwalu Cyfryzacji.

Udział w wydarzeniach organizowanych w ramach tej wyjątkowej inicjatywy jest bezpłatny, a wiele z nich odbędzie się online. Pierwsza edycja zakończyła się dużym sukcesem, gromadząc ponad 1200 osób. Wśród organizatorów wymienionych na mapie tegorocznej Nocy Innowacji znajduje się m.in. T-Mobile, partner strategiczny Festiwalu Cyfryzacji, który zaprasza na wirtualny spacer po najnowocześniejszym Data Center w Polsce. Naukowcy z Politechniki Gdańskiej w trakcie spotkania online opowiedzą o nowoczesnych biomateriałach i druku 3D w medycynie. Zdradzą również, w jaki sposób elektronika może wspierać terapię dzieci z autyzmem. Natomiast Studenckie Międzynarodowe Koło Naukowe AeroDesign pokaże odwiedzającym, w jaki sposób od budowy prostego zdalnie sterowanego samolotu można zbudować system bezzałogowych statków powietrznych zdolnych przeprowadzić kolonizację Marsa. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, którzy dzięki Virtual Quest wyruszą w wirtualną podróż. Lewitując w Kosmosie między planetami możesz mieć na wyciągnięcie ręki cały Układ Słoneczny.

 

 

To nie są tylko suche spotkania na uczelni, to spotkania z mądrym ciekawymi ludźmi. Pokazy nowych technologii, tych, z których już korzystamy albo tych, z których będziemy w przyszłości korzystać. Z każdym wykładowcą można porozmawiać i dopytać. Można dotknąć lub przytulić robota oraz zobaczyć, jak wygląda dron – mówi Nell Przybylska, PR & Communications Manager w Fundacji Digital Poland, która jest organizatorem Festiwalu Cyfryzacji.

Ta wyjątkowa noc, to idealna okazja, aby uzupełnić poziom adrenaliny. Klub ZENonVR Gliwice nieodpłatnie udostępni odwiedzającym Deskę Strachu. Zastanawiasz się, czy masz lęk wysokości? Dzięki zastosowaniu możliwości, jakie oferuje wirtualna rzeczywistość, możesz przejść na wysokości 80 piętra wieżowca i poczuć się jak w Nowym Jorku. Z kolei Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie podczas warsztatów ”Innowacje w elektromobilności” zaprezentuje elektryczne auto oraz opowie o przyszłości inżynierii automatyki i robotyki.

To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na festiwalowiczów. Wszystkie informacje o Nocy Innowacji i pełną listę obiektów biorących udział w inicjatywie, można znaleźć w kalendarzu wydarzeń na stronie Festiwalu Cyfryzacji oraz Facebooku.

Noc Innowacji to wyjątkowa na skalę światową inicjatywa, która pokazuje, że Polacy są zwolennikami nowych technologii oraz pragną zdobywać wiedzę na ich temat. Przekłada się to na coraz bardziej świadome korzystanie z możliwości, jakie otwiera przed nami digitalizacja. Fundacja Digital Poland dzięki organizacji Festiwalu Cyfryzacji została laureatem w kategorii Wydarzenie Roku Promujące Innowację i Współpracę w ramach 12 Forum Gospodarczego TIME.

Partnerami Strategicznymi Festiwalu Cyfryzacji są: VISA, T-Mobile, RASP, Player, Huawei. Partnerami są: UPC, Stroer, Sage, PwC, Polska Press, Polpharma, IdoSell, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

O Fundacji Digital Poland

Fundacja Digital Poland została powołana w celu integracji firm i społeczeństwa. Zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej roli innowacji i cyfryzacji w rozwoju gospodarczym kraju. Skupia firmy i organizacje z różnych branż, zachęcając je do współpracy nad konkretnymi projektami. Misją Fundacji jest pozycjonowanie Polski jako wiodącego ośrodka innowacji cyfrowych na świecie. Promując międzynarodową i międzybranżową inicjatywę, łącząc siły, tematy i tworząc sieć kontaktów i relacji mobilizuje firmy do przechodzenia transformacji z offline do online. Fundacja Digital Poland zaprasza do współpracy wszystkich, którzy są zainteresowani realizowaniem innowacyjnych projektów, które odmienią polską gospodarkę.

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Paulina Szkoła /