5 października, 2022

Nokia opiekunem tematu Moje Innowacje 

Światowy lider w tworzeniu rozwiązań telekomunikacyjnych jest partnerem Digital Festival. Wspólnie z fundacją Digital Poland będą podnosić cyfrowe kompetencje polskich przedsiębiorców i pracowników. Nokia podzieli się wiedzą i doświadczeniem swoich ekspertów w ścieżce Moje Innowacje. 

 

Technologia na pierwszym miejscu 

Nokia kształtuje przyszłość telekomunikacji, przedsiębiorstw, dostawców usług komunikacyjnych oraz wielu konsumentów. Nokia jest wiodącym dostawcą rozwiązań telekomunikacyjnych, stanowiących fundament współczesnego świata oraz współorganizatorem największego edukacyjno-technologicznego wydarzenia w Polsce – Digital Festival, którego 4. edycja odbywa się w tym roku. Nokia jest partnerem ścieżki Moje Innowacje. Tematy przez nich poruszane to m.in. internet rzeczy, działanie i obalanie mitów związanych z siecią 5G, zastosowanie wirtualnej rzeczywistości oraz cyfrowe zdrowie. Eksperci będą opowiadać o najbardziej innowacyjnych pomysłach i rozwiązaniach, a ich wypowiedzi jak co roku znaleźć można na festiwalowej Strefie Wiedzy. To zbiór materiałów informacyjno-edukacyjnych, stworzonych z udziałem partnerów po to, by udostępniać cyfrową wiedzę każdemu. 

Nigdy nie jest za późno na naukę 

Specjaliści Nokii dołączyli do działań fundacji Digital Poland, by razem pokazywać Polakom nowe możliwości cyfrowe. Podczas tegorocznej edycji będą szczególnie skupiać się na podnoszeniu osobistych kompetencji, idei lifelong learning i dostępnych opcjach przebranżowienia. 

Znajomość narzędzi to jest jedna strona. Druga strona to sposób w jaki my później te narzędzia wykorzystujemy, żeby wytwarzać produkt w sposób najbardziej optymalny i żeby wykorzystanie narzędzi cyfrowych powodowało, że jesteśmy bardziej kreatywni i innowacyjni mówi Anna Koralewska, specjalistka ds. testowania sieci telekomunikacyjnych, Dyrektor Testów R&D w Nokia. 

Obecnie coraz głośniej mówi się o reskillingu i pracy w IT – aktualnie najlepiej płatnej branży w Polsce. Nokia umożliwia taką zmianę poprzez swoje programy edukacyjne, o których opowie w czasie trwania festiwalu.  

Poznacie też historię Valentyny, którą można śmiało zatytułować „Od zera do lidera”. To historia kobiety cudzoziemki, która po trzydziestce, z dwójką dzieci, po dłuższej przerwie związanej z macierzyństwem, bez doświadczenia w telekomunikacji wkroczyła do świata IT. I całkiem nieźle w tym świecie się odnajduje. Zaczynała od Nokia Academy, żeby najpierw zostać testerem w dziale 5G, a potem wspinać się po szczeblach kariery i zostać liderem. 

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Nokia