30 września, 2021

O inicjatywach Polska Press

W Polska Press specjalizujemy się w przekazywaniu wiarygodnych informacji, zwłaszcza online. Nasze serwisy odwiedza miesięcznie 16 mln użytkowników. Przyciągamy czytelników w każdym wieku, bo jesteśmy rzetelni, a nasze treści – użyteczne. Chcemy, aby w naszych serwisach treści dla siebie znajdowała każda z grup wiekowych – w tym młodzież i seniorzy.

Za najlepszą rozrywkę uważamy taką, która jednocześnie pomaga, bawi i uczy. Z tego względu tworzymy dostępne online treści poprawiające jakość życia naszych użytkowników.

Nasze redakcje od lat przygotowują Fora Seniora, które są dla osób starszych okazją do poszerzenia wiedzy, a od czasu pandemii – również do poznania bliżej Internetu. Podczas X Forum Seniora organizowanego przez „Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską” odbyły się rozmowy z ekspertami o tym, jak dbać o sen, jak nie dać się oszukać, czy warto korzystać z mediów społecznościowych, jak jeść zdrowo i dlaczego należy się nawadniać. Nagrania rozmów są wciąż dostępne online, a przed nami kolejne, tym razem śląskie, Forum Seniora!

Coraz większą popularnością cieszą się treści, w których użytkownik sam wybiera ścieżkę, którą podąży bohater. W tej formie stworzyliśmy projekt „Otwórz się na pomoc”, w którym użytkownik sam decyduje o losach bohatera, a jednocześnie dowiaduje się więcej o istotnych problemach związanych ze zdrowiem psychicznym czy alkoholizmem  wśród młodych osób.

W każdym wieku istotny jest ruch – dlatego wyszliśmy naprzeciw Czytelnikom i specjalnie dla nich przygotowaliśmy cykl filmów „Ćwicz seniorze”, dzięki któremu seniorzy utrzymają swoje ciało w formie, zwłaszcza w porze jesienno-zimowej, kiedy więcej czasu powinni zostawać w domu.

Rodzaj treści:
Autor wpisu / Partner wpisu: