Komunikacja miejska we Wrocławiu jako pierwsza na świecie wprowadziła możliwość płatności okiem. Aby kupić bilet wystarczy dosłownie jedno spojrzenie. Wszystko dzięki współpracy z fintechem PayEye, który oferuje innowacyjny system płatności tęczówką.
Biometryczne metody płatności stają się coraz wyraźniejszym trendem, o czym mogliśmy się przekonać w trakcie 2. edycji Festiwalu Cyfryzacji. Brak karty lub telefonu przestaje być problemem, gdy można zapłacić okiem. MPK Wrocław wdrożyło właśnie innowację w Biurze Obsługi Pasażera. W punkcie przy ul. Bolesława Prusa okiem można zapłacić między innymi za bilet okresowy albo uregulować należność za przejazd bez ważnego biletu.
– Mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jak się okazuje, mogą się sprawdzić także w charakterze karty płatniczej. MPK jedzie z duchem czasu również, gdy wchodzą w grę nowe technologie ułatwiające płacenie w naszym Biurze Obsługi Pasażera. Cieszę się, że taki pomysł narodził się we Wrocławiu – podkreśla prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.
Na pasażerów, którzy po raz pierwszy użyją innowacyjnej metody czeka na niespodzianka. Wcześniejsza rejestracja on-line na payeye.com pozwoli skorzystać ze zwrotu za pierwszą transakcję okiem do 50 zł, już podczas pierwszej wizyty w MPK Wrocław.
Zeskanuj oko i płać
Wrocławska firma PayEye jako pierwsza na świecie koniec czerwca 2020 r. wprowadziła do komercyjnego użytku system opierający się na akceptacji płatności za pomocą skanu tęczówki oka. Już dziś we Wrocławiu i okolicach można płacić okiem m. in. w restauracjach i kawiarniach, sklepach spożywczych oraz delikatesach. Na liście prawie 120 punktów znalazły się też punkty usługowe, stacje benzynowe i myjnie samochodowe, silnie reprezentowana jest również branża sportowa i rekreacyjna.
– PayEye przenosi konwencjonalne metody płatnicze do technologii przyszłości. Nasze rozwiązanie to po prostu płatność okiem, a razem z nim wygoda, prostota i bezpieczeństwo. Brak gotówki i rozładowany telefon to już nie problem, gdy można zapłacić jednym spojrzeniem. Cieszymy się, że z tej możliwości będą mogli skorzystać pasażerowie MPK Wrocław – wyjaśnia Krystian Kulczycki, prezes PayEye.
Innowacyjne rozwiązanie działa m. in. We wrocławskim Aquaparku, lodowisku przy Stadionie Wrocław, czy też w Hotelu AC Wrocław, należącym do sieci Marriott International.
Autor wpisu / Partner wpisu:
Paulina Szkoła