3 października, 2020

„Polska Toskania”, czyli podróż szlakiem lubuskich dzielnic

Film dokumentalny “Polska Toskania” to projekt, nad którym ekipa filmowa pracowała dokładnie przez rok. Kilkukrotny mistrz Polski sommelierów – Tomasz Kolecki – przeprowadził widzów przez winiarskie zakątki Ziemi Lubuskiej, w których odwiedzał właścicieli winnic. Te spotkania były powodem do rozmów o winie, ale przede wszystkim o pasji, dumie, tradycji, cierpliwości i spełnieniu.

Lubuskie wina zyskują na popularności, a winiarstwo, które tworzy znaczącą część historii regionu, stało się wizytówką całego województwa. Związana z nim Gazeta Lubuska zna te historie, bo winiarze są ich sąsiadami, a nawet byłymi pracownikami. Nikt lepiej nie poprowadziłby więc projektu, który miał pokazać to, czym żyją mieszkańcy regionu, ale również to co najatrakcyjniejsze dla turystów. Tych z Polski jak i tych z zagranicy. To właśnie z myślą o tych drugich film zyskał angielskie napisy.

Ponieważ treści przedstawiane w formie multimedialnej są łatwiej przyswajane i częściej wyszukiwane w centrum całego projektu postawiliśmy film. Zadbaliśmy o profesjonalną realizację i emisję materiałów.

Stworzyliśmy Interaktywny przewodnik po województwie lubuskim.

Multimedialna forma prowadzi użytkownika przez 5 subiektywnie stworzonych szlaków na terenie województwa lubuskiego. Podczas wirtualnych podróży użytkownik poznaje przyrodę, atrakcje turystyczne i kulturalne.

Cały film do obejrzenia na: https://www.youtube.com/watch?v=aDby9AY7jCc&ab_channel=GazetaLubuska

Rodzaj treści: Artykuł, Materiał Video,
Autor wpisu / Partner wpisu: Polska Press Grupa