14 września, 2022

Przygotuj się na więcej! Już 1 października rusza Digital Festival

Digital Festival to największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, która otwiera dla wszystkich świat nowych technologii i cyfryzacji. Kompetencje przyszłości, zawodowy rozwój i nowe horyzonty – każdy niezależnie od poziomu doświadczenia może poszerzyć je w ramach 4. edycji Festiwalu.

                                                

Pandemia udowodniła, że cyfryzacja to nie rewolucja, a ewolucja. Innowacje na dobre zagościły w naszych domach, biurach i szkołach, a w czasach kryzysu pozwoliły utrzymywać nam utrzymać relacje z bliskimi, pracodawcą czy nauczycielem. Cyfrowe kompetencje okazały się niezbędne, tak jak umiejętność czytania i pisania. Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, że nowe technologie są gwarancją nieustannego rozwoju. Ostatnie miesiące przyniosły zmiany i zwiększyły nasze potrzeby. Dlatego otwieramy się NA WIĘCEJ, a Digital Festival to idealna okazja, aby przygotować się na przyszłość większych, cyfrowych możliwości.  

Pandemia uświadomiła nam, jak ważne jest umiejętne posługiwanie się cyfrowymi narzędziami – to właśnie one poszerzają nasze perspektywy w życiu zawodowym i ułatwiają codzienne obowiązki. Natomiast coraz bardziej odczuwamy zarówno ilość nowych możliwości, jak i wyzwań, które pojawiają się wraz z rozwojem technologii. Nie każdy przecież wie, którą ścieżką podążać. Digital Festival wspiera polskie społeczeństwo w tych poszukiwaniach i wskazuje najlepszą drogę do cyfrowej edukacji, która pozwala sięgać po więcej – tłumaczy Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w fundacji Digital Poland 

Więcej technologicznej wiedzy  

Tegoroczna edycja Digital Festivalu odbędzie się w dniach 01.10-10.11. Sześć tygodni Festiwalu, to okazja do zdobycia cyfrowych kompetencji, spotkań z twórcami najbardziej innowacyjnych rozwiązań w Polsce, a także przełamania obaw przed nowymi technologiami. Każdy bezpłatnie może wziąć udział w Festivalu poprzez:  

Noc Innowacji | 22.10.2022 

Nocy Innowacji, to czas spotkań z technologią. Wspólnie z partnerami otwieramy zaplecza i kuluary parków technologicznych, uniwersytetów, innowacyjnych firm oraz inkubatorów przedsiębiorczości. Każdy z uczestników wydarzenia może zajrzeć tam, gdzie na co dzień działają najlepsi z najlepszych. Podczas prezentacji i wycieczek na żywo lub online, innowatorzy pokazują, nad czym obecnie pracują, odpowiadają na pytania oraz inspirują do działania.  

Chcesz bezpłatnie dołączyć do grona organizatorów i zaprezentować tworzone innowacje?  Wypełnij formularz, a Twoje wydarzenie dodamy do kalendarza Nocy Innowacji.  

Akademia SkillUp 

Akademia SkillUp to całoroczna platforma ze starannie wyselekcjonowanymi, bezpłatnymi szkoleniami, które skutecznie podnoszą cyfrowe kompetencje. Od startu inicjatywy udało nam się zebrać ponad 90 kursów i wykładów masterclass, umożliwiających zdobycie technologicznej wiedzy na każdym poziomie. Na stronie znajdują się szkolenia z zakresu projektowania, programowania, sztucznej inteligencji, phisingu, czy zarządzania projektami. Szkolenia dedykowane są zarówno do osób indywidualnych jak i całych zespołów.   

Chcesz bezpłatnie udostępnić swoje szkolenie? Wypełnij formularz i razem z nami rozwijaj poziom cyfrowych kompetencji Polaków.  

Digital Fitness Test  

Każdy może wykonać Digital Fitness Test, który pozwala określić poziom zaawansowania swoich cyfrowych kompetencji. Test przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a tegoroczna edycja powstała we współpracy z Komisją Europejską. Dodatkowo test wskazuje użytkownikom obszary, które wymagają poprawy, a także wyznacza kierunek do ich rozwoju. To pierwszy krok na drodze technologicznej edukacji.  

Wydarzenia 

Digital Festival to prawdziwe święto nowych technologii. W tym roku Festival trwa ponad miesiąc, dlatego kalendarz wydarzeń obfituje w szereg ciekawych wykładów, debat i spotkań z inspirującymi liderami, innowatorami, a także ekspertami w dziedzinie cyfryzacji.  Poza naszymi, licznymi wydarzeniami, swój udział w kalendarzu będą mieli również organizatorzy m.in. Festiwalu Przemiany (CNK), European Digital Days czy Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. 

Jesteś organizatorem wydarzenia związanego z cyfryzacją lub nowymi technologiami i organizujesz je w okresie trwania festiwalu? Wypełnij formularz, a Twoja inicjatywa znajdzie się na naszej stronie. 

Nowoczesny Senior  

Szczególnie ważną dla nas grupą są osoby starsze oraz poziom ich cyfrowych kompetencji. Dlatego w tym roku podczas wspólnie z Partnerami organizujemy akcję edukacyjną dla seniorów. Ponad 100 Uniwersytetów Trzeciego Wieku od 01.10 do 10.11 przeprowadzi wśród swoich studentów szkolenie, które przygotowaliśmy na bazie naszego przewodnika. Prezentacja szkoleniowa zawiera 13 rozdziałów, które pomagają w płynnym wejściu i odnalezieniu się w świecie współczesnych technologii. Każdy z partnerów akcji otrzyma również darmową, drukowaną wersję „Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie”. W tegorocznej edycji wyślemy również nasz przewodnik do Kół Gospodyń Wiejskich. 

Jeśli chcesz przeprowadzić szkolenie dla lokalnej społeczności seniorów, wypełnij nasz formularz. 

Cyfrowe Historie  

Nic tak nie inspiruje jak prawdziwe historie ludzi, którzy osiągnęli sukces. Podczas Digital Festival rozmawiamy z osobami, które w cyfrowym świecie są od niedawna i udowadniają, że wystarczy mały rok w stronę digitalu, żeby zdobyć lepszą pracę, nowe kompetencje i pokonać swoje ograniczenia. To osoby z pierwszych stron gazet, twórcy kanałów na YouTube, a także założyciele małych i tych większych biznesów czy Kół Gospodyń Wiejskich. W ubiegłym roku cyfrowe doświadczenia pytaliśmy m.in. Macieja Orłosia, Tomasza Raczka czy Roberta Makłowicza. 

Digital Ars 

Zgłoś pracę w konkursie skierowanym do zespołów oraz artystów, którzy tworzą sztukę dzięki wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji (AI). Celem konkursu jest wsparcie rozwoju innowacji w Polsce poprzez promocję możliwości AI, edukacja społeczeństwa poprzez oswajanie lęków w obszarze sztucznej inteligencji ukazując jej nowe możliwości oraz zachęcenie społeczeństwa do dialogu publicznego o nowych. Wygrane dzieła mogą zostać wykorzystane w produkcji seriali Player Originals oraz zostaną pokazane na wystawach: wirtualnych oraz fizycznych w kilku miejscach w Polsce. 

Strefa Wiedzy  

Blog prowadzony od czterech lat w ramach Digital Festival zawiera artykuły, poradniki, podcasty oraz materiały video przepełnione technologiczną wiedzą. W podziale na dziesięć grup tematycznych przygotowaliśmy treści, które pozwalają lepiej zrozumieć cyfrowy świat. Dzięki temu użytkownicy mogą zyskać nowe, cyfrowe umiejętności oraz dowiedzieć się, jak wykorzystać je zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.  

Partnerzy Digital Festival 2022 

Partnerzy Strategiczni: VISA, TVN Warner Bros. Discovery, Ringier Axel Springer Polska,  

Partnerzy: Nokia, Polska Press Grupa, Santander Bank Polska, Ströer, Symfonia, T-Mobile Polska 

Partner Główny Akademia SkillUp: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) 

Partner Główny Nocy Innowacji, EY, EY Global Delivery Services Poland 

Partner Główny Nowoczesny Senior: VISA, Santander Bank Polska 

Digital Festival 2021 w liczbach 

Cyfrowy sukces jest możliwy tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi biznesu, nauki oraz instytucji i organizacji promujących innowacyjność. Dlatego podczas czterech edycji Digital Festival współpracowaliśmy z ponad 500 partnerami z różnych sektorów, a dzięki ich zaangażowaniu udało nam się dotrzeć do ponad 13 milionów Polaków za pośrednictwem mediów tradycyjnych i cyfrowych.  

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania 3. edycji Digital Festvial. 

 

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Paulina Szkoła /