30 września, 2020

Sieć 5G – zielona z natury i przyjazna dla środowiska

Teleinformatyczna rewolucja, jaką jest wprowadzenie technologii 5G może być realnym kołem ratunkowym dla ochrony środowiska i redukowania niekorzystnych zmian związanych z rozwojem gospodarczym na świecie. Czy za kilka lat, obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi będzie wyglądał inaczej? Z pewnością. Czy nowe technologie takie jak 5G pomogą w walce ze zmianami klimatycznymi? To zależy już od szybkości wdrażania możliwości, które stwarza ta technologia.

5G ma w sobie potencjał do stymulowania gospodarki zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym. Szukanie impulsów gospodarczych, tak istotnych w momencie obecnego kryzysu kieruje uwagę rządzących oraz przedsiębiorców w stronę technologii, która pozwala na rozwinięcie i transformacje gałęzi gospodarki w niespotykanym dotychczas wymiarze. Przemysł 4.0, Internet Rzeczy czy rozwój sztucznej inteligencji to tylko niektóre przykłady, które niedługo staną się nowym standardem. Równolegle do korzyści stricte ekonomicznych otwarte zostaną drzwi do usprawnień pozwalających ograniczać zużycie energii czy emisję gazów cieplarnianych.

W skali globalnej Huawei w ramach inicjatywy TECH4ALL podejmuje liczne działania, których celem jest wykorzystanie technologii do ochrony planety i dążenie do bardziej zrównoważonej przyszłości, m.in. ochrona lasów deszczowych i monitorowanie stanu czystości wód przy wykorzystaniu AI, chmury i rozwiązań big data, zalesianie pustyń za pomocą najnowszych technologii czy budowanie zielonych centrów danych z kontrolą temperatury zarządzaną przez sztuczną inteligencję.

– Uważamy, że technologie takie jak chmura, AI i 5G są niezbędne do ochrony środowiska i zachowania różnorodności biologicznej – tłumaczy Kevin Zhang, dyrektor generalny Huawei ICT Infrastructure.

Z kolei prace nad rozbudową infrastruktury sieciowej 5G w Europie ściśle wpisują się w ustanowione przez ONZ cele zrównoważonego rozwoju. Sieć 5G jest przeszło 10-krotnie bardziej efektywna energetycznie w porównaniu z siecią LTE, co jest szczególnie istotne pod kątem prognoz odnotowujących stały wzrost tempa przyrostu danych i rosnącego popytu na ich bezprzewodowy transfer. Według ekspertów Huawei wprowadzenie technologii 5G może przyczynić się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 500 mln ton do 2030 roku w skali światowej.

Po więcej informacji zapraszamy do Biura Prasowego Huawei.

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Huawei