7 października, 2022

Symfonia – partner Digital Festival. Dowiedz się więcej o KSeF i e-Fakturach.

Już wkrótce polskich przedsiębiorców czeka rewolucja związana z przejściem na obowiązkowe fakturowanie elektroniczne (KSeF). W obliczu tych wyzwań wśród partnerów tegorocznego Digital Festival nie mogło zabraknąć Symfonii, lidera wśród producentów oprogramowania dla biznesu. Przygotujcie się na potężną dawkę wiedzy z zakresu e-faktur.

 

Szczęśliwi ludzie w biurze

Źródło zdjęcia: pexels.com

 

Na Digital Festival przygotowujemy się do zmian

Październik to miesiąc Digital Festivalu. Tegoroczna czwarta już edycja wydarzenia rozpoczęła się 1 października i potrwa aż do 10 listopada. W ciągu tych sześciu tygodni sporo miejsca poświęcimy tematowi e-faktur. Dlaczego to jest takie ważne? W 2024 roku zacznie obowiązywać nowy standard fakturowania i, jak podkreślają eksperci oraz Ministerstwo Finansów, wszyscy powinniśmy przygotować się na wiele wyzwań z tym związanych, głównie technologicznych.

Czym jest elektroniczne fakturowanie?

Krajowy System e-Faktur, który obecnie jest rozwiązaniem dobrowolnym, po wprowadzeniu go jako obligatoryjny w 2024 roku całkowicie zmieni model obrotu fakturami w Polsce. Obecnie obowiązująca ustawa o VAT zostawia dużą dowolność w rozumieniu, czym jest faktura elektroniczna. Najczęściej jest ona traktowana jako dokument, który można przekazać elektronicznie. To ulegnie całkowitej zmianie i zrewolucjonizuje praktykę księgową. Obowiązywać będzie jeden standard e-faktury. Zgodnie z systemem KSeF do uznania faktury przez organy skarbowe konieczne będzie jej zatwierdzenie w wymaganej formie w systemie administrowanym przez Ministerstwo Finansów. Do tej zmiany niezbędne jest odpowiednie przygotowanie oraz przemodelowanie praktycznie wszystkich  procesów w firmach związanych z obsługą faktur, niezależnie od ich wielkości. Dlatego Symfonia razem z fundacją Digital Poland przygotowują specjalny raport dotyczący e-faktur, który pozwoli przedsiębiorcom przygotować się na nadchodzące zmiany – mówi Bogdan Zatorski, kierownik ds. analiz biznesowych i wymagań prawnych w Symfonii.

Patrząc na poziom skomplikowania nowej platformy stworzonej przez Ministerstwo Finansów, osoby objęte obowiązkiem wystawiania e-faktur powinny już teraz rozpocząć przygotowania pod kątem merytorycznym, procesowym oraz technologicznym. Dlatego w czasie tegorocznego Digital Festival nie zabraknie publikacji, rozmów z ekspertami i wydarzeń, które pomogą przygotować się do nadchodzących zmian.

Dlatego już dzisiaj zachęcamy do

Digital Festival to okazja na zdobycie nowej, digitalowej wiedzy i umiejętności. Już czwarty rok przygotowujemy Polaków do cyfrowej transformacji!

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Milena Zając /