27 października, 2022

T-Mobile partnerem 4. edycji Digital Festival

T-Mobile Polska to wieloletni partner Digital Festival, który wspiera wydarzenie od samego początku. W tym roku znowu jest wśród grona ekspertów by podzielić się swoją cyfrową wiedzą. T-Mobile swoim patronatem objął ścieżkę dotyczącą wpływu technologii na naszą planetę.

 

Chłopak ze smartfonem

Źródło zdjęcia: pexels.com

 

Technologia na pomoc planecie

T-Mobile Polska towarzyszy Digital Festival od samego początku, wspierając wydarzenie i przekładając lata doświadczenia na promowanie cyfrowej wiedzy wśród polskiego społeczeństwa. Tegoroczna, 4. już edycja Digital Festival wystartowała 1 października i potrwa aż do 10 listopada, a T-Mobile po raz kolejny jest partnerem wydarzenia. To znaczy, że podczas tych 6 tygodni eksperci będą dzielić się z nami swoją wiedzą, usłyszymy o najbardziej, innowacyjnych i wyjątkowych pomysłach, które powstają każdego dnia. T-Mobile Polska, tak jak fundacja Digital Poland, dąży do tego, aby nowoczesne technologie służyły odpowiedzialnemu rozwojowi społeczeństwa. Dlatego w czasie tegorocznego Digital Festival nie zabraknie rozmów o tym, jak możemy podążać drogą bardziej zrównoważonej cyfrowej przyszłości w obszarze telekomunikacji. W końcu cyfryzacja daje nieograniczone możliwości i stwarza ogromny potencjał dla ochrony środowiska i oszczędzania zasobów. Eksperci T-Mobile powiedzą także o tym, z jakich nowych rozwiązań będziemy mogli korzystać w niedalekiej przyszłości.

ESG to temat kluczowy

Bardzo ważnym w tegorocznej dyskusji tematem jest ESG. Dlaczego? Bo w obliczu nadchodzących wielkimi krokami katastrofalnych zmian klimatycznych nie możemy jako społeczeństwo pozwolić sobie na to, by cokolwiek odwróciło naszą uwagę od działań prośrodowiskowych.

Zrównoważony rozwój, działania odwołujące się do ESG, nie powinny być punktowe, jednorazowe. Warto pomyśleć o tym, by stanowiły podstawę działania każdej, zwłaszcza dużej firmy – podkreśla Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska i dodaje, że w działaniach z zakresu odpowiedzialnego biznesu T-Mobile Polska skupia się na trzech obszarach, które stanowią podstawę działalności: wpływ na społeczeństwo, odpowiedzialność cyfrowa oraz o dbanie o środowisko.

Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w fundacji Digital Poland, dodaje, że w ochronie środowiska pomóc może wykorzystanie 5G. — Dzięki szybkiej łączności sieci 5G moglibyśmy znacznie lepiej wykorzystać nasze zasoby naturalne oraz sterować sieciami elektroenergetycznymi, co sprawiłoby, że nasze powietrze byłoby czystsze — mówi.

 Dzięki rozwojowi cyfryzacji sieci 5G możemy WIĘCEJ.

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: T-Mobile Polska