Podczas Nocy Innowacji poznacie sekrety robotyki i sztucznej inteligencji, a także zobaczycie na żywo prawdziwe pioruny. To szansa na nową wiedzę, a może i ścieżkę kariery. W 20 miastach w Polsce odbędą się pokazy, wykłady, eksperymenty i wirtualne spacery. Zapraszamy na 4. edycję Nocy Innowacji 22 października!
Oko w oko z technologią
Chcecie zobaczyć na żywo prawdziwy piorun? Marzy wam się sterować robotem? Czy może obejrzeć to, co niewidzialne? To i wiele więcej, będzie możliwe podczas Nocy Innowacji 22 października! Ponad 100 wydarzeń w 20 miastach w Polsce czeka na was już w najbliższą sobotę. To już 4. edycja nocy, podczas której odwiedzić można laboratoria, huby technologiczne, zaplecza uniwersytetów i najbardziej innowacyjnych firm na polskim rynku. Naukowcy pokażą nad czym obecnie pracują, a eksperci wyjaśnią działanie najnowszych technologii.
Roboty, eksperymenty, prawdziwe pioruny
Każdy z nas go słyszał, a może nawet widział z daleka. Jak na żywo wyglądają wyładowania piorunów? Z jaką siłą działa natura, będzie można zobaczyć w laboratorium Techniki Wysokich Napięć, na Wydziale Elektronicznym Politechniki Białostockiej. Tak, jest to możliwe!
Steruj własnoręcznie zaprojektowanym łazikiem marsjańskim lub poznaj roboty ratunkowe, których celem jest ochrona ludzkiego życia. Dla zainteresowanych chemicznymi doświadczeniami, będą chociażby pokazy jak powstają opatrunki zastępujące ludzką skórę, oraz co naprawdę znajduje się w jedzeniu, które codziennie spożywamy.
Wydarzenia w ramach Nocy Innowacji obejmują między innymi takie tematy jak: programowanie, sztuczna inteligencja, informatyka kwantowa, czy druk 3D. To zarówno wykłady prowadzone przez wynalazców, jak i wirtualne webinary, warsztaty i otwarte wejścia do placówek technologicznych.
Kariera w technologiach
Noc Innowacji zapewnia nie tylko wysokiej jakości rozrywkę intelektualną, ale także szansę na poznanie twórców technologii i nawiązanie cennych kontaktów. Jest to także okazja do podjęcia decyzji o wyborze kierunku studiów – po obejrzeniu wydziałów uniwersytetów, w których tworzone są międzynarodowe projekty i eksperymenty.
– Uważam, że Polacy mają ogromny potencjał, mają talent. To jest bardzo ważne. Jest duże zainteresowanie technologią, nowinkami technologicznymi. I to jest już podstawa do tego, że można ich kształcić dalej – mówi Ewa Kondera, EY ServiceNow GoToMarket Leader.
Nie obyłoby się bez EY, głównego partnera Nocy Innowacji, którego eksperci również będą obecni 22 października. Na warsztatach EY GDS będzie można więcej się dowiedzieć o transformacji technologicznej, która wpływa na naszą sferę zawodową. Będzie to również okazja do posłuchania o tym, jak funkcjonuje firma EY.
Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na wydarzenie 👉 Noc Innowacji 2022